1.9.2024 – zrušení dálkových odečtů spotřeby elektřiny, vody a tepla na koleji Jarov II

Vážení studenti,

od 1. září 2024 dojde k úpravě ceníku kolejného na koleji Jarov II. A to z toho důvodu, kdy SÚZ VŠE zruší dálkové odečty médií (spotřeby elektřiny, vody a tepla), tzn., že již nebude docházet ke zpětnému doúčtování služeb ubytovaným studentům.

Tento systém byl v roce 2015 nainstalován za účelem dosažení úspor na spotřebě výše uvedených médií jak pro ubytované studenty, tak pro SÚZ VŠE. Po vyhodnocení fungování systému, nákladů na jeho údržbu a předpokládanou výši úspor na spotřebách jsme došli k závěru, že se systém ani pro jednu stranu nevyplatí. Průměrná denní spotřeba za loňský rok na ubytovaného studenta byla 20 Kč, což je částka, o kterou se navýší kolejné. Pro ubytované studenty je výhodou, že při platbě kolejného už nemusí řešit, kolik jim systém po uplynutí kalendářního měsíce doúčtuje za spotřebu elektřiny, vody a tepla. Kolejné tedy nově bude zahrnovat všechny služby, což věříme, že i právě pro ubytované studenty bude jednodušší, transparentnější a výhodnější.

Dle Všeobecných ubytovacích podmínek tato změna bude účinná 30 dní od zveřejnění, tj. od 12.8.2024, což znamená, že do tohoto data je možné v žádosti změnit preferovanou a náhradní kolej anebo žádost zrušit bez rizika ztráty rezervační kauce.

V případě dotazů nás kontaktuje e-mailem na adrese arrivals@vse.cz.

Děkujeme za pochopení a věříme, že i nadále budou studenti s ubytováním a poskytovanými službami na koleji Jarov II. spokojeni.

SÚZ

• Autor: Webmaster